فهرست

حجامت حتما با نظر پزشک طب ایرانی انجام گردد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: حجامت با تشخیص و تجویز و زیر نظر پزشک طب ایرانی و در مراکز معتبر و مجهز و با رعایت اصول و موازین بهداشتی و در زمان‌های خاصی مورد تاکید و در برخی زمان‌ها منع گردیده است انجام شود،

بهره‌مندی زوجین نابارور از طرح‌های حمایتی در مرکز ناباروری فاطمه‌الزهرا (س) بابل

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) از بدنیا آمدن ۲۷۳۳ فرزند در این مرکز خبر داد و گفت: زوجین نابارور می توانند از طرح های حمایتی برکت، بسیج و ۹۰ درصد در این مرکز بهره مند گردند.

سابقه خانوادگی فاکتور خطر جدی برای ابتلا به آب سیاه (گلوکوم) محسوب می شود

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، تشخیص زودرس آب سیاه و شروع درمان به موقع؛ کلید اصلی در پیشگیری از پیشرفت بیماری و كاهش دید بیمار خواهد بود.

پروستات شایعترین تومور خوش خیم در مردان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از پروستات بعنوان شایعترین تومور خوش خیم در مردان یاد کرد و گفت: داشتن وزن مناسب، رژیم غذایی مناسب و تحرک بیشتر احتمال بروز این عارضه را کمتر می کند.

مراقبت های حمایتی اصلی ترین درمان برای کودکان مبتلا به اُمیکرون می باشد / علایم اُمیکرون در کودکان را بشناسیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر محمدی فوق تخصص عفونی کودکان از مراقبت های حمایتی بعنوان اصلی ترین درمان برای کودکان مبتلا به اُمیکرون خبر داد.

تغذیه سالم در دوران کرونا و واکسیناسیون دارای اهمیت بالایی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، فقان‌پور از اهمیت ویژه تغذیه سالم در دوران کرونا و واکسیناسیون خبر داد و گفت: افراد هنگام مراجعه برای تزریق واکسن علاوه بر اینکه باید میزان کافی آب و مایعات، نباید ناشتا باشند.

جراحی بیش از ۱۰ مورد انسداد روده ناشی از مصرف زیاد خرمالو در بابل در یک ماه اخیر

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر اصغری از جراحی ۱۰ مورد انسداد روده ناشی از مصرف زیاد خرمالو در یکماه گذشته در بابل خبر داد.

مصرف زیاد خرمالو علت شایع انسداد معده و روده در شمال کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر عابدی از ایجاد بروز انسداد معده و روده در اثر مصرف بیش از اندازه خرمالو خبر داد و گفت: هموطنان اصراری به خوردن بیش از یک عدد خرمالو در روز نداشته باشند.

مهار پوکی استخوان با تشخیص به‌موقع

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر فرخنده اسماعیل نیا از ابتلاء ۲۰۰ میلیون نفر پوکی استخوان در جهان خبر داد و گفت: در سنین بالای ۵۰ سال از هر ۲ خانم و از هر ۴ آقا یک نفر شکستگی ناشی از پوکی استخوان را تجربه می‌کند.

انگ به این بیماران موجب عدم مراجعه برای درمان می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر اژدری از ضرورت تغییر نگرش جامعه در مواجهه با بیماران با اختلالات روان خبر داد و گفت: انگ به این بیماران موجب عدم مراجعه سریع به مراکز درمانی می شود.

پاسخ به سوالات کرونایی در بیماران قلبی

افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی به عنوان یکی از گروه‌های پرخطر از نظر احتمال ابتلا به کرونا که به گفته پزشکان حتی پس از دوران کرونا و واکسیناسیون نیز باید تا ماه‌ها نکات مراقبتی را مد نظر قرار دهند و هر نشانه‌ای را جدی بگیرند.