فهرست

روابط جنسی سالم در رضایت از زندگی مشترک همسران تاثیر بسزایی دارد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از ازدواج به عنوان عامل رشد و ارتقای رضایت از زندگی، بقای نسل، احساس مسئولیتی جدید ، سلامت جسم و آرامش روان ، تکامل شخصیت ، عمل به سنت پیامبر اکرم (ص) و .. یاد نمود.

ایران یکی از پرمصرف ترین کشورها در زمینه آنتی‌بیوتیک، در جهان است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از ایران بعنوان یکی از پرمصرف ترین کشورها در زمینه آنتی‌بیوتیک، در جهان نام برد و گفت: در تجویز آنتی بیوتیک اصرار نکنید و هرگز به طور خودسرانه اقدام به مصرف آنتی بیوتیک نکنید.

سویه جدید کرونا در بابل دیده نشده است/ ماسک مهترین راه پیشگیری از موج هشتم کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل از استفاده از ماسک، رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از تجمعات بعنوان راه های پیشگیری از موج هشتم کرونا خبر داد.

درمان آنفلوانزا نیاز به دریافت آنتی بیوتیک، داروی تزریقی و سرم‌ ندارد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از کفایت درمانهای علامتی آنفلوآنزای غیر شدید خبر داد و گفت: در درمان آنفلوانزا هیچ نیازی به مصرف آنتی بیوتیک، داروی تزریقی و سرم‌ نیست.

در افراد دیابتی شانس سکته مغزی ۲ برابر افراد عادی است/ مازندران رتبه اول دیابت کشور را دارد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از شانس ۲ برابری سکته مغزی در افراد دیابتی نسبت به افراد عادی خبر داد و گفت: ریسک سکته مغزی را می‌توان با کنترل قند خون و تغییر سبک زندگی کاهش داد.

با ورزش بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش دهید

متخصص بیماری‌های قلب و عروق و فلوشیپ فوق تخصصی آنژیوپلاستی گفت: فعالیت ورزش تأثیر مهمی عوامل خطر قلبی عروقی دارد و بسیاری از پیامدهای نامطلوب و مرگ و میر قلبی را در مقایسه با افراد کم تحرک کاهش می دهد، اما بیماران قلبی عروقی برای شروع و ادامه فعالیت های ورزش نیازمند بررسی و مراقبت می‌باشند.

حجامت حتما با نظر پزشک طب ایرانی انجام گردد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: حجامت با تشخیص و تجویز و زیر نظر پزشک طب ایرانی و در مراکز معتبر و مجهز و با رعایت اصول و موازین بهداشتی و در زمان‌های خاصی مورد تاکید و در برخی زمان‌ها منع گردیده است انجام شود،

بهره‌مندی زوجین نابارور از طرح‌های حمایتی در مرکز ناباروری فاطمه‌الزهرا (س) بابل

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) از اجرای طرح‌های حمایتی برکت، بسیج و ۹۰ درصد به زوجین نابارور خبر داد و گفت: تاکنون ۲۷۳۳ فرزند با استفاده از این طرح‌ها در بابل بدنیا آمدند.

سابقه خانوادگی فاکتور خطر جدی برای ابتلا به آب سیاه (گلوکوم) محسوب می شود

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، تشخیص زودرس آب سیاه و شروع درمان به موقع؛ کلید اصلی در پیشگیری از پیشرفت بیماری و كاهش دید بیمار خواهد بود.

پروستات شایعترین تومور خوش خیم در مردان

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از پروستات بعنوان شایعترین تومور خوش خیم در مردان یاد کرد و گفت: داشتن وزن مناسب، رژیم غذایی مناسب و تحرک بیشتر احتمال بروز این عارضه را کمتر می کند.

مراقبت های حمایتی اصلی ترین درمان برای کودکان مبتلا به اُمیکرون می باشد / علایم اُمیکرون در کودکان را بشناسیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر محمدی فوق تخصص عفونی کودکان از مراقبت های حمایتی بعنوان اصلی ترین درمان برای کودکان مبتلا به اُمیکرون خبر داد.

تغذیه سالم در دوران کرونا و واکسیناسیون دارای اهمیت بالایی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، فقان‌پور از اهمیت ویژه تغذیه سالم در دوران کرونا و واکسیناسیون خبر داد و گفت: افراد هنگام مراجعه برای تزریق واکسن علاوه بر اینکه باید میزان کافی آب و مایعات، نباید ناشتا باشند.