فهرست

مادران باردار در همه‌گیری کرونا، چه زمانی به مراکز درمانی مراجعه کنند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر جوادیان از تهدید سلامتی مادران باردار و جنین توسط بیماری کرونا خبر داد و گفت: در صورت مشاهده علائم بیماری کرونا هر چه سریعتر به پزشک زنان یا پزشک خانواده مراجعه نمایند.

چگونگی شناسایی و درمان کرونا در زنان باردار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، شناخت علائم خطر در بارداری را با توجه به وضعیت همه گیری کرونا و مراجعه زود هنگام را بسیار مهم دانست و گفت: اگر درصد اشباع اکسیژن خون خانم باردار کمتر از ۹۵% بود باید سریعا بستری شود.

علائم اورژانس بانوان باردار را با علائم کرونا اشتباه نگیرید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر برات دانشیار گروه زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از اهمیت انجام به موقع مراقبت های دوران بارداری در دوران همه گیری بیماری کرونا خبر داد.

تبعات خطرناک مصرف خودسرانه داروهای بیماران جهت روزه‌داری

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر رضازاده از تبعات خطرناک مصرف خودسرانه داروهای بیماران جهت روزه‌داری خبر داد و گفت: تغییر خودسرانه دوز دارو و رژیم غذایی در برخی دیگر بسیار خطرناک است.

شدت شیوع دیابت، کلسترول خون، فشار خون در مازندران بالاتر از میانگین کشوری

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر خدیجه ازوجی متخصص پزشکی اجتماعی از اجرای طرح پیمایش عوامل خطر بیماریهای غیر واگیر در کشور خبر داد و گفت: بیماری‌های غیرواگیر عامل حدود ۸۰ درصد موارد مرگ و میر به شمار می‌روند .

بررسی علل افزایش آسیب های روانی کرونا در مردان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر محبوبه خوزان متخصص روانپزشکی از اثرات منفی پاندمی کووید۱۹ بر سلامت روان افراد جامعه خبر داد و گفت: مطالعات در مردان نشان دهنده افزایش سطح استرس و آسیب های روانی در پاندمی کرونا می باشد.

بی تحرکی یا کم تحرکی یکی از مخاطرات عمده سلامتی و مرگ و میر در جهان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دكتر اوشیب‌نتاج از بی تحرکی یا کم تحرکی بعنوان یکی از مخاطرات عمده سلامتی و مرگ و میر در جهان خبر داد وگفت: یک چهارم مردان فعالیت فیزیکی ندارند.

سرطان پروستات شايعترين سرطان در مردان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دكتر موعودی از سرطان پروستات بعنوان شايعترين سرطان در مردان خبر داد و گفت: از هر ٥ الی ٦ مرد كه طول عمر بالا داشته باشد یک نفر به سرطان پروستات مبتلا می شود.

شیوع بیشتر ناباروری در مردان سنین ۱۸ تا ۳۵ سال از شیوع دیابت

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر آقاجانی‌میر از افزایش سهم علل مردانه در بروز ناباروری در جهان و ایران خبر داد و گفت: سهم علل مردانه در بروز ناباروری به اندازه علل زنانه و حتی بیشتر از آن است.

عدم درمان کم کاری تیروئید موجب افزایش وزن، کندشدن ضربان قلب، افسردگی، تضعیف حافظه می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر زلیخا معززی فوق تخصص غدد، رشد و متابولیسم بابل از افزایش وزن، قاعدگی نامنظم، کندشدن ضربان قلب، افسردگی، تضعیف حافظه کم پشتی موها، گرفتگی صدا، ضعف عضلانی، افزایش سطح کلسترول خون، درد و سفتی عضلات، درد یا تورم در مفاصل در صورت عدم درمان کم کاری تیروئید خبر داد.

انتقال اچ‌آی‌وی در ۴۷ درصد مبتلایان از طریق رابطه جنسی پرخطر در سال ۹۸

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، فاطمه شعبانی از افزایش انتقال اچ آی وی از طریق رابطه جنسی محافظت نشده خبر داد و گفت: ۴۷٪ از راههای انتقال را درسال ۱۳۹۸به خود اختصاص داده است.

دخالتی خطرناک به بهانه یک تاریخ تولد خاص

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر حمزه پور از پدیده خطرناک دخالت مستقیم در روند تولد یک انسان به بهانه داشتن یک تاریخ تولد خاص و عوارض غیرقابل جبران خبر داد.

شیوع بی اختیاری ادراری و اختلالات کف لگن در بانوان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر آزیتا قنبرپور از عدم مراجعه بانوان به پزشک بدلیل خجالت و عدم آگاهی برای درمان بیماری های بی اختیاری ادراری و اختلالات کف لگن خبر داد.

عدم مراجعه دوره‌ای بیماران قلبی به مراتب کشنده‌تر و خطرناک‌تر از ابتلا به کووید۱۹

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر نغمه ضیایی از عدم مراجعه بیماران قلبی به به دلیل خطر ترس ابتلا به کووید-19 ابراز نگرانی کرد و گفت: عدم درمان صحیح و به موقع مشکلات حاد قلبی عروقی در بعضی موارد به مراتب کشنده تر و خطرناک تر از ابتلا به کووید بوده است.