فهرست

تب و تشنج، شایع ترین اختلال تشنجی در دوران کودکی / لزوم فراگیری آموزشهای لازم در مواجهه با تشنج کودکان

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی کودکان امیرکلا، دکتر محسن محمدی از تب و تشنج بعنوان شایع ترین اختلال تشنجی در دوران کودکی یاد نمود و گفت: خانواده ها آموزشهای لازم در مواجهه با تشنج کودکان را فرا بگیرند.

زالو درمانی در جراحی‌های پیوندهای پوست، و درمان زخم‌های دیابتی و کنترل درد های مفصلی موثر است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر مرتضی مجاهدی از کاربرد زالو درمانی جهت استفاده در جراحی‌های پیوند پوست، تسریع بهبود زخم های مزمن، کنترل درد و بهبود حرکت مفصلی در بیماران مبتلا به آرتروز خبر داد.

مرگ مغزی هیچ فرقی با مرگ حتمی ندارد ولی امکان برگشت به زندگی در کما وجود دارد

عضو کمیته تایید مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی بابل از امکان بازگشت فردی که به کما رفته خبر داد و گفت: مرگ مغزی اساسا همان مرگ است و زندگی برگشت ناپذیر است.

عدم درمان بموقع کم‌کاری تیروئید در شیرخوارگان می تواند منجر به عقب ماندگی ذهنی ‌شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر مرتضی علیجانپور، از ایجاد عقب ماندگی ذهنی در صورت عدم درمان بموقع کم‌کاری تیروئید در شیرخوارگان خبر داد و گفت: از اقدامات مهم وزارت بهداشت برنامه غربالگری کشوری در دوره نوزادی می باشد که موجب شناسایی کودکان دچار کم‌کاری تیروئید و درمان بموقع شده است.

لزوم برنامه ریزی برای اوقات فراغت سالمندان با توجه با افزایش رشد سالمندی در ایران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سمانه پورهادی از افزایش رشد سالمندی در استان مازندران خبر داد و گفت: تا سه دهه‏‌ی دیگر ایران سالمندترین کشور منطقه و از سالمندترین کشورهای جهان خواهد بود.

انتقال انگل فاسیولا از طریق سبزی خام و آب چشمه ها به انسان

هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از انتقال انگل فاسیولا از طریق سبزی های محلی خام و آب چشمه ها خبر داد و تاکید کرد: شستن، انگل زدایی و استفاده از سبزی‌ها حتما به درستی صورت پذیرد.

زولبیا بامیه شیرین؛ اما موجب تلخ کامی خواهد شد

عضو هیات علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل از وجود پراکسید بالا در روغن های پخت زولبیا بامبه خبرداد و گفت: پراکسید بالا عامل مهمی در افزایش احتمال ابتلا به بیماری¬ها از جمله سرطان، بیماری های روماتیسمی، بیماری‌های پوستی، پیری زودرس می باشد.

مصرف زیاد غذاهای پر چرب موجب کاهش سطح ایمنی بدن می شود

عضو هیات علمی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: کاهش مصرف غذاهای چرب و شیرین و دیر هضم، یکی از عوامل ارتقاء سطح ایمنی و سلامت بدن و افزایش توان مبارزه با بیماریها، از جمله بیماری های مسری می باشد.

پیوند کبد در کمین مصرف کنندگان مکمل های بدنسازی

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیشترین مصرف کنندگان مکمل های بدنسازی در رده های سنی ۱۹ تا ۳۴ سالگی هستند که اغلب دچار مشکلات کبدی مانند یرقان، زردی چشم‌ها، پوست، درد معده و ... می شوند.

کم‌کاری غده تیروئید در زنان حدود سه برابر شایع‌تر از مردان می باشد

فوق تخصص غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی بابل از شیوع سه برابری کم‌کاری غده تیروئید کم‌کاری غده تیروئید در زنان به نسبت مردان خبر داد و گفت: ضعف و خستگی، خواب‌آلودگی، پوست خشک، عدم تحمل به سرما، کاهش تعریق، فراموشکاری، یبوست، افزایش وزن، اختلالات قاعدگی و .. از علائم کم کاری تیروئید می باشد.

جلوگیری از پوسیدگی زودرس دندان در کودکان از شیرخوارگی آغاز می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تغذیه مکرر کودک با مایعات شیرین توسط شیشه شیر و استفاده از آن بعنوان پستانک جهت آرام کردن و خوابیدن کودک در طول شب از مهمترین علل ایجاد پوسیدگی زودرس در کودکان برشمرد.

تزریق واکسن به مادران در دوران بارداری موجب کاهش ابتلا به آنفلوآنزا در شیرخوارگان می شود

متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی بابل از کاهش ابتلا به آنفلوآنزا در شیرخوارگان با تزریق واکسن به مادران در دوران بارداری خبر داد.

مادران باردار، کودکان و سالمندان در معرض ابتلا به آنفلونزا

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر مصطفی جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه از شستشوی منظم دستها و رعایت نکات بهداشتی هنگام عطسه کردن بعنوان یکی از راه های اصلی پیشگیری از آنفلوانزا خبر داد.

سردرد شايعترين علت مراجعه سرپايي به درمانگاه هاي مغز و اعصاب

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر هدی نقشینه متخصص مغز و اعصاب دانشگاه از سردرد بعنوان شايعترين علت مراجعه به درمانگاه هاي مغز و اعصاب خبر داد.

بیماری قلبی و عروقی عامل مرگ بیش از ۱۷ میلیون نفر در جهان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر نغمه ضیایی متخصص قلب و عروق دانشگاه از مرگ بیش از ۱۷ میلیون نفر در جهان توسط بیماری قلبی و عروقی خبر داد.

تا بیست سال آینده، یک ونیم درجه سانتی گراد بر دمای زمین افزوده می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر عبدالایمان عموئی دکترای تخصصی مهندسی بهداشت محیط عضو هیئت علمی دانشگاه، از پدیده تغییر اقلیم بعنوان یکی از بزرگترین چالش های جهانی خبر داد.