فهرست

کرونا در ایران مهار شد

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در دیدار وزیر بهداشت کشورمان از عملکرد ایران در مقابله با کرونا به ویژه تک رقمی شدن موارد مرگ و میر روزانه بیماری و گسترش واکسیناسیون علیه کرونا، تجلیل کرد و گفت: پوشش واکسیناسیون کرونا در ایران در سطح ایده آل قرار دارد.

بیش از ۲۷۰۰ فرزند در مرکز ناباروری فاطمه الزهرا (س) بابل بدنیا آمدند

رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) از بدنیا آمدن ۲۷۳۳ فرزند در این مرکز خبر داد و گفت: زوجین نابارور می توانند از طرح های حمایتی برکت، بسیج و ۹۰ درصد در این مرکز بهره مند گردند.

شهید گمنام دردانشگاه علوم پزشکی بابل تشییع می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، ستاد بزرگداشت شهید گمنام دانشگاه همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) مراسم تشییع و وداع با پیکر یک شهید گمنام در روز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸ صبح از درب اصلی دانشگاه به سمت مزار شهدای خوشنام مسجد امام علی ( ع) دانشگاه برگزار می نماید.

ترک دخانیات، یک ضرورت برای پیشگیری از بیماری‌ها از جمله کووید 19

بیش از 1/1 میلیارد نفر از جمعیت بالای 15 سال جهان محصولات تنباکو را به صورت کشیدنی (تدخینی) مصرف می کنند. در بسیاری از کشورها به طور متوسط سن شروع دخانیات زیر 15 سال است و شیوع مصرف دخانیات در بین جوانان بسیار بالاست. مصرف دخانیات به دلیل عوارض بهداشتی اهمیت بالایی دارد.

درخشش دانشجویان پزشکی در آزمون‌های جامع پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی

دکتر منصور بابایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل از کسب رتبه کشوری توسط دانشجویان این دانشگاه در شصت و نهمین دوره آزمون پیش کارورزی و شصت و ششمین دوره آزمون علوم پایه پزشکی خبر داد. 

برگزاری یادواره سرداران، امیران و ۱۷۵۳ شهید والامقام شهرستان بابل

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، یادواره سرداران، امیران و ۱۷۵۳ شهید مالامقام شهرستان بابل بعنوان پایتخت شهدای شهرهای شمالی کشور، راس ساعت ۱۵:۳۰ روز چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ با حضور سرلشکر پاسدار سید یحیی (رحیم) صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا توسط ستاد یادواره شهدای شهرستان بابل در مصلی بزرگ بابل، برگزار می شود.

ترخیص آخرین بیمار بدحال مبتلا به کرونا از آی‌سی‌یو بیمارستان روحانی بابل

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم‌پزشکی بابل: بخش مراقبت‌های ویژه داخلی بیمارستان آیت الله روحانی(ره) بابل یکی از مراکز اصلی بستری بیماران بدحال کرونایی در مازندران بوده است که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به بیماران مبتلا به این ویروس خدمات درمانی ارائه نمود.

درخشش بانوان کارمند دانشگاه علوم پزشکی بابل در مسابقات کارکنان دولت 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بابل، خانم صفری از درخشش بانوان کارمند دانشگاه علوم پزشکی بابل در مسابقات کارکنان دولت با کسب یک قهرمانی و یک مقام سومی خبر داد. 

برای عبور از بحران جمعیت تنها ۵ تا ۷ سال فرصت داریم

دکتر سید علی مظفرپور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بابل گفت: اگر تا ۵ تا ۷ سال آینده نتوانیم بحث جمعیت را حل کنیم و رشد جمعیت بالا نرود، در یک وضعیت بحرانی قرار خواهیم گرفت.

رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، بالاترین رای شورای روابط عمومی شهرستان را اخذ نمود

جلسه مدیران روابط‌عمومی‌های ادارات شهرستان بابل به ریاست فرماندار شهرستان بابل و با حضور مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی‌های ادارات و سازمان‌های شهرستان بابل در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

ویزیت رایگان توسط پزشکان دانشگاه علوم پزشکی بابل در مصلی نماز جمعه

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، ویزیت رایگان توسط پزشکان دانشگاه علوم پزشکی بابل به مناسبت هفته ملی جمعیت در مصلی نماز جمعه با حضور فوق تخصص ریه، فوق تخصص ارتوپدی و زانو، متخصص جراحی عمومی و فوق جراحی کولورکتال، متخصص قلب متخصص طب سنتی، پزشک عمومی همراه با واکسیناسیون کرونا به همت بسیج جامعه پزشکی دانشگاه برگزار شد.

برگزاری جشن هفته خوابگاه ها در پردیس دختران دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی؛ به مناسبت گرامیداشت هفته خوابگاه های دانشجویی و به همت معاونت فرهنگی دانشجویی در محل پردیس خوابگاه دختران دانشگاه با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد.

حضور معاون درمان وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل «دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر کریمی معاون درمان وزارت بهداشت در سفر یک روزه به دانشگاه علوم‌پزشکی بابل، ضمن نشست با دکتر سیدعلی مظفرپور رییس دانشگاه و هیات رئیسه از بیمارستان‌های فوق تخصصی کودکان امیرکلا، مرکز جامع ترومای شهید بهشتی، بیمارستان آیت الله روحانی بابل و ساختمان جدید بزرگترین بیمارستان تخصصی دیالیز شمال کشور که مراحل انتهایی ساخت توسط خیرین محترم، (خانواده میناگر) را می‌گذراند، بازدید نمودند.