فهرست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نسبت به مهاجرت پزشکان بومی هشدار داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نسبت به مهاجرت پزشکان نخبه از این شهرستان هشدار داد و گفت : تضعیف جایگاه پزشکی و کاهش این سرمایه اجتماعی زمینه مهاجرت پزشکان بومی را فراهم کرده است و درصورت عدم توجه، می تواند به بحرانی در کشور تبدیل شود.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سیدعلی مظفرپور در مراسم تجلیل از خادمین طرح ۳۰ شب ۳۰ مسجد دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: در چند سال اخیر تضعیف جایگاه پزشکان تشدید شده است که نتیجه مهم آن دلسردی و مهاجرت این سرمایه های اجتماعی بوده است.
وی با اظهار این که خطای حرفه ای در هر صنفی وجود دارد ولی در حرفه پزشکی  به مراتب کمتر از دیگر صنوف است، گفت: تضعیف جایگاه پزشکان و فراهم کردن زمینه دلسردی جامعه پزشکی خطرناک است و ما را دوباره به مرز حضور پزشکان خارجی برای درمان شهروندان نزدیک می کند .

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل مهاجرت چندین پزشک و اعضای هیات علمی از این شهر را خسرانی برای شهرستان و استان مازندران دانست و بر ضرورت چاره اندیشی فوری در این باره تاکید کرد.
وی اظهار داشت: اگر رویه مهاجرت  شتاب بگیرد،ممکن است در سال‌های آینده، شهروندان ما مجبور شوند برای درمان، به کشورهای حاشیه خلیج فارس بروند، که این امر هزینه های زیادی را برای آنها به همراه خواهد داشت .

اشتیاق خیرخواهانه مدافعان سلامت در طرح سی شب سی مسجد

دکتر مظفرپور افزود : اجرای طرح ۳۰ شب ۳۰ مسجد نشان می‌دهد که پزشکان ما مشتاق اقدامات ارزشی و خیرخواهانه هستند و این طرح را در ماه مبارک رمضان و بعد از طی زمان روزه داری، مشکلات خاص خودش را داشت  که بخوبی انجام دادند .
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : ۱۵۰ پزشک عمومی و متخصص و بیش از ۵۰ پیراپزشک زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل امسال در این طرح مشارکت کردند و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ ویزیت رایگان انجام دادند که شامل حال ضعیف ترین اقشار جامعه در نقاط دور دست شهرستان شد .
وی افزود : خدمات  دندانپزشکی بویژه در حوزه سالمندان و تزریق واکسن کرونا از جمله برنامه‌های محوری دیگر این طرح بود که به خوبی با مسجد محوری انجام شد .

طرح سی شب سی مسجد در راستای سیره امام است

فرمانده سپاه شهرستان بابل در طرح سی شب سی مسجد ضمن قدردانی از زحمات پزشکان خیری که در این طرح شرکت کردند ابراز داشت:حرکت های طرح سی شب سی مسجد از جمله حرکات جهادی بوده است که در راستای سیره امام بوده است واین حرکت بزرگی است در گام دوم انقلاب که مسیر رابه مردم نشان داده است

سرهنگ رمضانی تصریح کرد: باتوجه به صف واحد دشمنان برای توقف نظام جمهوری اسلامی حرکت‌های جهادی آتش به اختیاری مانند طرح سی شب سی مسجد می تواند پتکی باشد برسردشمنان باشد که با حرکت درست ونواوری در این عرصه از محرومین حمایت نمودند وامید داریم چنین طرح های تداوم داشته باشد

وی ادامه داد خدمت رسانی در دل خانه های محروم کارارزشمندی است که باید به آن ارج نهاده شود

در این مراسم پزشکان و خادمین طرح سی شب سی مسجد  با اهدای لوح سپاس تجلیل شدند.

طرح ۳۰ شب ۳۰ مسجد که برای نخستین بار در کشور سال ۸۹ از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل به اجرا درآمد ، از سال ۹۹ با شیوع کرونا و ممنوع شدن برگزاری برنامه های جمعی در ماه رمضان متوقف شده بود ولی امسال دوباره به اجرا گذاشته شد.
در این طرح گروه های پزشکی تخصصی و عمومی به صورت داوطلبانه هر شب به مساجد شهرستان بویژه در مناطق محروم مراجعه می کنند و ضمن ویزیت رایگان ، مسایل بهداشتی و سبک زندگی را به مردم آموزش می دهند.
هدف از اجرای این طرح، ویزیت رایگان افراد محروم روستاها و قشر آسیب پذیر جامعه، مسجدمحوری، با حضور پزشکان در فضای مسجد در ماه مبارک رمضان و گسترش پیوند علم و معنویت، گسترش روحیه جهادی و داوطلبانه در بین جامعه پزشکی، آموزش چهره به چهره و ارائه مطالب آموزشی ویژه روزه داران و بیماری های شایع، اعلام شده است.