فهرست

بهبودی بیش از ۱٧٠٠ بیمار قطعى و مشکوک به کرونا در بابل

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت کاهش مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان ها، دانشگاه علوم پزشکی بابل را غافلگیر نمی‌کند و این امر هم باید دغدغه شهروندان باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سید فرزاد جلالی گفت: هر چند افراد بستری شده در بیمارستان های بابل روند کاهش دارد اما نباید از احتمال پیک دوم این بیماری غافل شویم.

دکتر جلالی بیان کرد: در حال حاضر روزهای حساسی را سپری می کنیم که ادامه همکاری و همیاری مردم در اجرای درست طرح فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نکات بهداشتی و عدم خروج از منزل به غیر از مواقع ضرور، شکست این ویروس را نزدیک کرده است.
وی بیان کرد: تمامی بیمارستان های بابل در آماده باش کامل بسر می برند و نقاهتگاه شهید سلیمانی هم آماده است که در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: تاکنون بیماران کرونایی که به بیمارستان های بابل مراجعه کردند ۵۸ درصد از آنها مرد و ۴۲ درصد زن بودند و دامنه سنی بیماران بستری در بیمارستان های بابل بین ۱۳ الی ۹۷ سال بوده است.

وی اظهار داشت: ۴۵ درصد از بیماران بستری در بیمارستان های بابل ۵۰ الی ۷۰ سال سن و ۲۵ درصد بالای ۷۰ سن و مابقی در سنین دیگر هستند.

دکتر جلالی گفت: بیماران کرونایی در بیمارستان های بابل از شهرستان های بابلسر، قائمشهر، آمل، فریدونکنار، جویبار، نور، محمود آباد، ساری و تهران بودند.
وی افزود: بیش از ۸۰ درصد از جمعیت شهرستان بابل مورد غربالگری و ارزیابی درباره علائم بیماری کرونا قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان داشت: تاکنون بیش از  ۱۵ هزار بیمار مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی مراجعه کردند که توسط پرسنل درمانی مورد رسیدگی قرار گرفتند و بیشتر این افراد نیاز به بستری نداشتند.

دکتر جلالی افزود: از این تعداد مراجعه کننده به مراکز درمانی بیش از یکهزار و ۷۰۰ بیمار مشکوک و قطعی به کرونا که در بیمارستان های شهرستان بستری بودند و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفتند، بهبود یافته و ترخیص شدند.
وی گفت: هم اکنون آخرین آمار بستری بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی  به ۱۸۰ نفر کاهش یافت.