فهرست

دستورات خودمراقبتی در درمان بیماری ناشی از ویروس کرونا

مهم ترین نکات:

-1 آرامش خود را حفظ کنید. در صورت رعایت دستورات بهداشتی، به راحتی و سلامت از بیماری عبور خواهید کرد.

-2 در صورت ابتلا به بیماری، مراقبت کنید به بقیه منتقل نشود. این انتقال به راحتی و سرعت اتفاق می افتد. ضمن مواظبت بر مسایل روحی و روانی بیمار، محل استقرار فیزیکی بیمار، از سایر افراد جدا شود.

-3 همه افراد، از کودکان و میانسالان، سالم یا بیمار در معرض بیماری و عواقب آن هستند. اما خطر عوارض، در سالمندان و افراد با بیماری های زمینه ای بیشتر است. از آنها بیشتر مراقبت کنید.

-4 مهم ترین کار، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از لمس چشم ها، بینی و دهان با دست آلوده است.

-5 شستشوی مداوم دست ها با آب و صابون، در صورت تماس با سطوح مشکوک یا آلوده، بسیار مهم است.

-6 از آنجا که ترکیبات کلردار همانند وایتکس، می تواند باعث تشدید آسیب ریوی شود، جز در موارد حتمی آلودگی، در استفاده از وایتکس، احتیاط شود

-7 جز در موارد بسیار بسیار بسیار بسیار ضروری، از منزل خارج نشوید.

-8 استفاده از ماسک برای افراد بیمار و کسانی که با آنها در تماس اند، حیاتی و مهم است. سایر افراد در صورت لزوم به حضور مکان های عمومی، باید از ماسک استفاده کنند. در استفاده از ماسک های طبی، بینی و دهان و چانه را کاملا با ماسک بپوشانید و به آن دست نزنید. پس از هر بار مصرف، ماسک را از سمت بندهای آن گرفته، در سطل درب دار انداخته و دستها را بشویید. از انداختن ماسک در فضاهای آزاد پرهیز کنید.

-9 از مصرف مواد مخدر، سیگار، قلیان و مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

-10 به دستورات دارویی که توسط سایر متخصصان برای کنترل علایم ارائه می شود، توجه کنید.

برای دانلود این دستورات اینجا کلیک کنید.


دستورات کلی:
-1 بهتر است از قرار گرفتن در معرض هوای سرد پرهیز شود و دمای محیط در حد اعتدال رو به گرم و با رطوبت متعادل باشد. تهویه هوای محل کار یا سکونت مناسب باشد. روزانه حداقل یک بار در محیط کار و منزل از دود گلپر و اسفند به میزان کم استفاده نمایید.

-2 بوییدن عطرهای خوشبو مثل گلاب و بهارنارنج و نیز گیاهان معطر مانند نعناع و ریحان مفید است.
بوییدن نارنج و برگ آن، بوییدن سیب و به مفید است (می توانید مخلوطی از برش های نارنج و پوست آن یا پوست پرتقال، به و گلاب و آب را روی بخاری یا شوفاژ قرار دهید)
 همچنین می توان پوست نارنج، پرتقال یا بالنگ همراه با بابونه و به را در 4 3 لیتر آب بجوشانید. این جوشانده روی بخاری یا شوفاژ منزل - قرار گیرد تا به صورت بخور در فضا پخش شود.

-3 توجه داشته باشید که تنظیم خواب اثرات بسیار خوبی بر سیستم دفاعی بدن دارد. از دیرخوابیدن، کمخوابیدن و زیاد خوابیدن دوری نمایید.

حداقل روزی یک بار باید اجابت مزاج )دفع مدفوع( داشته باشید. اگر کمتر بود، با مصرف بیشتر سبزیجات توصیه شده، انواع سوپ سبزیجات با آلو و کره، انجیر و آلوی شیرین خیسانده شده در گلاب،مویز و هویج پخته شده درمان شود.

-5 غرغره گلو و استنشاق )بالا کشیدن مایع در بینی و سپس فین کردن(، با آب نمک رقیق و یا دم کرده بابونه، روزی دو بار انجام شود.


دستورات کلی غذایی:

-1 در مصرف ادویه تند، فلفل دارچین و زنجبیل، احتیاط شود. اما زردچوبه به میزان کم، در غذاها قابل مصرف است.

-2 اگرچه مصرف مقداری چربی در این بیماری مفید است، ولی غذاهای پر چرب مصرف نشود.

-3 تا حد امکان مصرف گوشت محدود شود و در چند روز اول، غذاها سبک و به صورت سوپ باشد.

-4 زرده تخم مرغ غذای مفیدی است، اما سفیده تخم مرغ در غذاها تا حد امکان مصرف نشود. کوکو با زرده تخم مرغ ایرادی ندارد.

-5 هر چیزی که ایجاد نفخ کند، برای این بیماری مضر است. لذا استفاده از انواع حبوبات )نخود، لوبیا، عدس، ماش(، با احتیاط و کمتر مصرف شود. در صورت استفاده از آنها در غذاها، گلپر به آن اضافه شود.
لپه، به میزان کم و در صورت عدم ایجاد نفخ، قابل استفاده است.

-6 ترکیبات جو، مانند آش جو، سوپ جو و ... فقط در افرادی که دستگاه گوارش سالمی داشته باشند و در آنها نفخ ایجاد نمی شود، مفید است. در صورت تمایل به مصرف، از جو دو سر استفاده شود.

-7 میوه های ترش مانند مرکبات ترش و کیوی مصرف نشود.

-8 آب سیب زرد شیرین تازه که در آن کمی گلاب و زعفران ریخته شود، روزانه یک لیوان موثر است. با این حال کسانی که بیماری های گوارشی، خصوصا در روده بزرگ دارند، با احتیاط مصرف شود. همچنین کمپوت سیب با شیرینی کم که در منزل تهیه شود و در آن کمی گلاب، زعفران حل شده و مقدار کمی
آبلیموی تازه بریزند، مناسب است (روزی یک تا دوعدد سیب متوسط)

-9 آب پرتقال که با کمی آب لیمو شیرین مخلوط شده باشد، روزانه یک لیوان مفید است.

- 10 مصرف هویج پخته در غذاها مفید است. اما مصرف آب هویج یا هویج خام توصیه نمی شود.

-11 تا حد امکان شیر، پنیر و کشک محدود شود. افرادی که عادت قبلی به خوردن شیر دارند، شیر به صورت گرم )حداکثر یک لیوان روزانه(، با کمی عسل )در بیماران غیر دیابتی( اشکالی ندارد. ماست شیرین )با کمی سیزیجات مانند نعناع، زلنگ و سرسم( به میزان کم، مجاز است.

-12 خرما و گردو )در افراد با سابقه بیماری ریوی و روده ای( مصرف نشود. در صورت عدم درگیری ریوی، حداکثر 4 عدد خرما روزانه مجاز است. مصرف پسته، بادام درختی، بادام هندی، انجیر، مویز و توت مفید است.

-13 روغن کنجد و کره محلی گاوی، مناسب ترین روغن ها در پخت غذا برای این بیماران است.

در افرادی که عادت قبلی به مصرف ماکارونی دارند، هفته ای یک بار ماکارونی )ترجیحا انواع مرغوب(، -طبخ شده با مقداری روغن زیتون، ریحان و کمی سس گوجه فرنگی با مقداری گوشت گوسفندی مجاز است.

15 پرهیزات: مصرف غذاهای با مزه ترش(خصوصا ترشی ها و سرکه) و شور، غذاهای نیم پز و خام یا سنگین -و دیرهضم مانند لازانیا، سالاد الویه، کله پاچه، غذاهای چرب و سرخ کردنی، غذاهای نفاخ و شیرینی های خمیری مانند انواع کیک و کلوچه، انواع فست فودها، تنقلات مصنوعی (چیپس، پفک، ژله، انواع سس ها و ..) و انواع نوشیدنی های مصنوعی و بازاری ممنوع است. شکلات و کاکائو تنها در میزان محدود، مجاز است.


صبحانه:

-1 نوشیدنی: چای خیلی کمرنگ مصرف شود. دقت شود چای ایرانی بدون اسانس باشد. سعی شود تا حد امکان چای، به فاصله یک ساعت قبل یا بعد از صبحانه میل شود.

-2 نان مورد استفاده خمیر دار نباشد و تا حد امکان برشته باشد. نان سنگک، بهترین نان است.

-3 در کسانی که درگیری ریوی ناشی از کرونا دارند، پنیر و گردو مصرف نشود. در صورت عدم درگیری ریه، به میزان محدود، مجاز است.

-4 کره پاستوریزه ) 25 گرم( با مرباهایی مانند هویج، بالنگ، آلبالو، سیب و به، صبحانه خوبی است.
مصرف کمی عسل، منعی ندارد. اما ترجیحا در زمان بروز تب، عسل مصرف نشود.

-5 حلوا شکری، تنها در افرادی که ضعف معده و دستگاه گوارشی )نفخ، قراقر، سنگینی سر دل، هضم ناقص، یبوست، ترش کردن، درد معده و ...( ندارند، هفته ای دو بار به میزان کم مصرف شود.

-6 دو ساعت پس از صبحانه، یک پرتقال کوچک شیرین میل شود.


ناهار و شام:


-1 سوپ مقوی که به جهت تامین مایعات و مواد معدنی و ویتامین ها و انرژی مورد نیاز توصیه می شود. دستور پخت: یک فنجان بلغور گندم که با 5 تا 6 لیوان آب، یک عدد هویج متوسط به همراه یک حبه سیر و یک عدد پیاز کوچک در آن رنده شده، خوب بپزد. در صورت تمایل، کمی رشته فرنگی)ورمیشل( هم می توانید در آن بریزید. سپس در بیست دقیقه پایانی یک قاشق غذا خوری جعفری و شوید خرد شده و اضافه شود. برای تقویت
بیشتر ریه، می توان یک قاشق غذاخوری برگ گزنه خشک شده، در سوپ ریخت. به اندازه 25 گرم کره محلی یا پاستوریزه یا یک قاشق غذاخوری روغن کنجد به آن اضافه نمایید. مقدار متعادلی نمک و زرد چوبه اضافه شود. در صورت تمایل مقدار کمی آب لیموی تازه یا نصف لیموعمانی می توانید در آن بریزیددر حدی که ترش نشود. بهتر است تا حد امکان در روزهای ابتدایی، در آن گوشت ریخته نشود. ولی در صورت ایجاد اشتها در بیمار، در روزهای بعد، می توان مقداری از گوشت های مفید را اضافه کرد. این سوپ را به عنوان وعده های غذایی می توان مصرف کرد. ولی در صورت میل بیمار به غذاهای دیگر، هر روز در وعده های ناهار و شام، یک کاسه کوچک از این سوپ مصرف شود.

-2 در صورت تمایل مصرف برنج به میزان متعادل، منعی ندارد. سعی شود کمی زیره سیاه در داخل برنج بریزند.
اگر مقداری "بِه" را روی برنج بگذارید و یک چهارم آن را پس از غذا میل کنید، مفید است. مصرف "به" خام،ممنوع است.

-3 حبوبات خصوصا لوبیا، نخود و عدس در تهیه خورش ها تا حد امکان، محدود شود.

مصرف خیار، گوجه خام، سیر و پیاز خام تا حد امکان محدود شود. در صورت مصرف خیار به صورت محدود، تنها از انواع بوته ای مصرف شود. مصرف سیر و پیاز پخته شده در غذاها، مفید است.

-5 پخته شده ی سیب زمینی و گوجه در غذاها، با کمی گوشت، منعی ندارد. سیب، هویج یا کدو حلوایی بخار پز با کمی عسل به عنوان میان وعده، مفید است.

-6 خورشت قرمه سبزی، مصرف نشود. اما استفاده مقدار کمی برگ پیازچه، تره، گشنیز در غذاها، منعی ندارد.

-7 مصرف روزانه مقداری جعفری، شوید و برگ تربچه، به عنوان سبزی خوردن، به همراه غذا، مفید است.

-8 استفاده از رب انار )ترجیحا شیرین( به اندازه یک قاشق غذاخوری، منعی ندارد. بهتر است در زمان خوردن غذا، اضافه شود.

-9 گوشت، کمتر مصرف شود. ولی در صورت مصرف تا حد امکان از مقداری گوشت گوسفند، گوشت پرندگان کوچک (بلدرچین و کبک) و گوشت خروس محلی استفاده شود. در صورت عدم توان تهیه این گوشت ها، تنها از قسمت سینه مرغ ماشینی استفاده شود. پس از طی مرحله حاد بیماری، مقدار کمی گوشت گوسفند کباب شده، مقوی خیلی خوبی است.

-11 مقدار متعادلی ماهی کپور، سفید یا قزل آلا که در روغن کنجد کمی سرخ شده و سپس به حالت بخارپز پخته شود، حداکثر هفته ای دوبار به عنوان ناهار قابل توصیه است.

-11 در وعده شام می توان فالوده سیب مصرف کرد. دو عدد سیب متوسط را پوست نموده، رنده شود. با یک قاشق غذاخوری عسل و مقداری گلاب مخلوط شده و با نان میل شود.

تدابیر ساده کمکی در علایم شایع:
الف) سرفه خشک:
1- 20 عدد عناب را از شب قبل با چنگال سوراخ کرده و در آب بخیسانید. 5 عدد، قبل از صبحانه، ناهار و شام میل شود. 5 عدد هم آخر شب میل شود.

2- 20 عدد عناب را با چنگال سوراخ کرده با 4 لیوان آب جوشاند تا 3 لیوان بماند. در حالتی که داغ است، صاف شود و هر 8 ساعت میل شود.

-3 مصرف پودر مغز بادام بهصورت حریره بادام با نشاسته و شکر در کنترل سرفه ها مفید است.

-4 پس از طی مرحله حاد بیماری می توان از دم نوش گل ختمی، گل پنیرک، بهدانه، تخم بارهنگ و بالنگو استفاده کرد.


ب) سرفه خلط دار:

در صورت وجود سرفه خلط دار، می توان از دم نوش آویشن استفاده کرد. بادکش ملایم نواحی پشت قفسه سینه، به خروج خلط کمک می کند.


ج) تب:

در کنار مصرف تب بر ها با نظر پزشک متخصص خود، می توانید از این تدابیر نیز استفاده کنید:
1- مصرف مایعات کافی
2- مصرف گوشت و لبنیات کمتر شود

مصرف سوپ مقوی (که در بالا ذکر شد) می تواند در کنترل تب کمک کند.

4- ماساژ دستها از آرنج به سمت مچ دست ها و ماساژ پاها، از زانو به سمت مچ پا، کمک کننده است. روزی سه بار و هر بار 5 تا ده دقیقه این ماساژ انجام شود. اگر این ماساژ با جوشانده آویشن یا بابونه، یا روغن بابونه انجام شود، موثر تر است.

5- دم کرده بنفشه، در کاهش تب موثر است.

6- (در صورت نداشتن نفخ یا مشکلات گوارشی دیگر) آب جو طبی: یک واحد جو کامل پوست کنده، با 14 واحد آب به مدت 45 دقیقه با شعله کم پخته شود. پس از شکفته شدن جو، آب آن را صاف کرده و بگذارید ته نشین شود. جرم باقیمانده در غذاهای بقیه افراد استفاده شود و آب شفاف روی آن، روزی
یک لیوان مصرف شود. دقت شود اگر هر گونه مشکل گوارشی (نفخ، قراقر، سنگینی سردل و ... ایجاد کرد، مصرف نشود)

د) درد عضلانی:

ماساژ بدن و اندام ها و بادکش خانگی ملایم به کاهش درد عضلانی کمک می کند. از روغن بابونه می توان برای ماساژ ها استفاده کرد.

ه) ضعف عام بدن

بخشی از ضعف، ناشی از طبیعت بیماری است و باید صبور بود. با این حال، مصرف مداوم سوپ مقوی، کمپوت سیب، کباب گوسفندی (پس از طی مرحله حاد بیماری)، در کاهش ضعف موثر است.


خواهشمند است در صورت شروع به استفاده از این دستورات، با شماره تلفن های زیر، در واتساپ پیام دهید تا توصیه های بعدی نیز برای شما ارسال شود.


در صورت هر گونه سوال، از طریق همین شماره ها (تنها از طریق واتساپ)، می توانید سوالات خود را بپرسید.


09116633999 دکتر سید علی مظفرپور (پزشک و متخصص طب سنتی، رییس دانشکده طب سنتی بابل)
09119113399 دکتر محدثه میرزاپور (پزشک و دستیار تخصصی طب سنتی)
09199990990 دکتر مصطفی علی زاده (پزشک و دستیار تخصصی طب سنتی)

دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی بابل