فهرست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل توسط وزیر بهداشت مورد تقدیر قرار گرفت

در آئین تقدیر از دست اندرکاران اجرای بسیج ملي کنترل فشار خون که با حضور وزير بهداشت در سالن همايش هاي رازي دانشگاه علوم پزشکي ايران برگزار شد، از رئيس دانشگاه علوم پزشكي بابل به دلیل اجراي موفقيت آميز اين برنامه ملي، بعنوان يكي از دانشگاه هاي برتر كشور با اهدا لوح و تنديس ويژه تقدير شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل ، براساس شاخص های ۱۲ گانه و  بر مبنای نسبت کنترل مطلوب فشار خون در افراد با سابقه بیماری فشار خون بالا (در افراد زیر ۶۰ سال با فشارخون کمتر از ٩٠/١۴٠ میلی متر جیوه و در افراد ۶۰ سال و بالاتر با فشار خون کمتر از ٩٠/١۵٠ میلیمتر جیوه)  در طول اجرای بسیج ملي کنترل فشار خون، بعنوان يكي از دانشگاه هاي برتر كشور شناخته شد.
در شهرستان بابل  حدود ۶۰۰ سنجش گر فشار خون، حدود  ۲۶۰ هزار نفر (۸۵درصد) را در این طرح غربالگری کردند که ۳۵هزار و ۹۵۱ نفر فشار خون بالا شناسایی شدند.
بسیج ملی کنترل فشار خون، از ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و تا ۱۵ تیر ماه ادامه یافت و در نتیجه آن، فشارخون ٣٠ میلیون و ۵۵٠ هزار نفر مورد سنجش قرار گرفته و ٢ میلیون و ۶٠٠ هزار بیمار جدید مبتلا به پرفشاری خون، شناسایی شدند. همچنین در این کمپین، حدود ٨ میلیون نفر بیمار در معرض ابتلا به فشار خون نیز شناسایی شد.