فهرست

بزودی نخستین بیمارستان دندانپزشکی شمال کشور در بابل راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سید فرزاد جلالی از راه اندازی نخستین بیمارستان دندانپزشکی شمال کشور در بابل توسط مادر دو شهید خبر داد.

دکترسیدفرزاد جلالی با حضور در منزل شهیدان شعبان زاده جهت تقدیر از اقدام مادر شهیدان، گفت: بر حسب وظیفه خدمت سرکار خانم لیلا عالی‌مقام مادر بزرگوار شهیدان مسعود و مهدی شعبان زاده حضور پیدا کردیم تا سپاس گزار اقدام ارزشمند این خانواده باشیم.

وی ادامه داد: اقدام خیر مادر شهیدان شعبان زاده، اقدام بزرگ و ارزشمندی است که ارزش خیرین را در ارزش شهیدان و خانواده شهدا عجین کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه مادر بزرگوار این شهیدان، تنها سرمایه و عمده دارایی خود را صرف این کار بزرگ نموده است، بیان داشت: مبلغ اهدایی این خانواده جهت تجهیز و راه اندازی تنها بیمارستان دندانپزشکی شمال کشور در ساختمانی که به این منظور آماده شده بود، هزینه شد که بزودی شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

دکتر جلالی در همین راستا خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته توسط بنیاد نیکوکاری سلامت بابل و دانشکده دندانپزشکی، بیش از ۳۰ یونیت دندانپزشکی و همچنین تجهیزات موردنیاز بصورت هیات امنائی خریداری گردید و در حال نصب و راه اندازی می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه یکی از الزامات دریافت آموزش مجوز فلوشیپ وجود این مرکز می باشد، گفت: از مزیت های این مرکز علاوه بر ارائه خدمات تخصصی به بیماران برای اولین بار در شمال کشور، امکان راه اندازی فلوشیب فوق تخصصی در رشته های مختلف دندانپزشکی را فراهم می آورد.

وی با اشاره به اینکه پلی کلینیک و بیمارستان دندانپزشکی شهیدان شعبان زاده در محل کلینیک امید سابق راه اندازی خواهد شد، گفت: این مرکز که در ضلع جنوب غربی بیمارستان روحانی قرار دارد، دارای 32 دستگاه یونیت می باشد که به بخش فعلی دندانپزشکی تحت بیهوشی بیمارستان روحانی که به بیماران کم توان جسمی و حرکتی ارائه خدمات می نماید اضافه می شود و همچنین از امکانات عمومی و اختصاصی بیمارستان نیز بهره مند خواهد شد.

قابل ذکر است جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل بهمراه اعضای بنیاد نیکوکاری سلامت شهرستان بابل و رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه با حضور در منزل این خانم والامقام با اهدای لوح تقدیر و تشکر نمود.