فهرست

هشدار وزارت بهداشت نسبت به افزایش انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به افزایش انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین در طی چند سال گذشته، این موضوع را برخلاف برنامه ها و سیاست های اجرایی وزارت بهداشت در حوزه ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین های الکتیو دانسته و تاکید کرده است: دستکاری و یا تولد زودهنگام یا دیرتر از زمان اصلی، ضمن تحمیل هزینه اضافی به خانواده ها و سیستم درمان، باعث ایجاد عوارض جسمانی و به خطر افتادن سلامت مادر و نوزاد می شود.

هشدار نسبت به مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها

سرپرست دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو ضمن هشدار نسبت به مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ها، گفت: مقام ایران در بین ۶۵ کشور جهان از نظر مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها، کشور دوم یا سوم است و بعد از ما ترکیه و سودان قرار دارند.

افتتاح اورژانس و کلینیک تخصصى وفوق تخصصی بیمارستان شهید رجایی بابلسر

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر شریف‌پور از افتتاح اورژانس و کلینیک هاى تخصصى و فوق تخصصی بیمارستان شهید رجایی بابلسر با حضور دكتر جلالى رئیس دانشگاه علوم پزشكى بابل و دكتر باقرزاده نماینده مردم بابلسر، بهنمير و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

طرح جامع مقابله با کرونا قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد

دکتر رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در پایان نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور، در محل وزارت کشور گفت: امروز رئیس جمهور یک جلسه فوق العاده گذاشتند تا اطمینان حاصل کنیم که زیر ساخت‌های لازم برای اجرای طرحی که روز شنبه در ستاد ملی مصوب شد، وجود داشته باشد.

افتتاح نخستین مرکز نیکوکاری دانشگاهی در سطح استان مازندران در دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، نخستین مرکز نیکوکاری دانشگاهی استان مازندران با عنوان «منا» با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران و رئیس دانشگاه افتتاح شد.

آغاز انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دستیاری/ آغاز تکمیل ظرفیت پذیرش دستیاری فوق تخصصی

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام کرد تمامی شرکت کنندگان سی و هفتمین دوره آزمون پذیرش دستیار فوق تخصصی که قبول نشده اند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون شرکت کنند.

کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی ورزشی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی بابل

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر مهدی پورامیر معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه از کلنگ‌زنی مجتمع فرهنگی ورزشی ویژه دانشجویان دختر دانشگاه خبر داد.

اطلاعیه دوم اعلام اسامی داوطلبان دارای حد نصاب آزمون استخدام پیمانی مورخ ۱۳۹۸/۸/۳۰

با عنایت به تخصیص ۲۴ مجوز پیمانی به شماره ی ۳۴۴۸/۲۰۹/د مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۱ وزارت متبوع جهت تامین نیروی انسانی از بین داوطلبان دارای حد نصاب آزمون استخدام پیمانی مشترک فراگیر مورخ ۱۳۹۹/۸/۳۰ بدین وسیله اسامی واجدین شرایط جدید (جایگزینی یا تکمیل ظرفیت پس از بررسی مدارک اولیه افراد معرفی شده در اطلاعیه قبلی مورخ ۱۳۹۹/۶/۲۹) با در نظر گرفتن رشته شغلی مورد نیاز این دانشگاه به ترتیب نمره فضلی و با درنظرگرفتن سهمیه ایثارگری (۲۵% و ۵% ) به شرح ذیل اعلام می گردد.

پلمپ ۸ واحد صنفی در بابل و ۱۴ واحد معرفی به تعزیرات و مراجع قضایی

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل، در ۷۲ ساعت گذشته نظارت و بازرسی بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در شهرستان بابل توسط بازرسین بهداشت محیط معاونت بهداشتی، نیروی انتطامی، نماینده اداره صنعت ومعدن، نماینده اداره اصناف صورت پذیرفت.